سایز و اندازه آلت تناسلی آقایان
صفحه اصلی / مطالب و مقالات / ناباروری مردان / اندازه طبیعی آلت تناسلی مردان چه قدر است؟

اندازه طبیعی آلت تناسلی مردان چه قدر است؟

بسیاری از مردان نگران این هستند که آیا آلت تناسلی آنها به اندازه کافی بزرگ است یا خیر و آیا شریک جنسی را راضی می کند یا خیر.این می تواند بر اعتماد به نفس و تصویر فرد از خود تاثیر بگذارد.با این حال، اغلب این ترس ها بی اساس هستند.یک مقاله تحقیقاتی در سال 2019 اشاره می کند که اکثر مردان بر این باورند که طول متوسط ​​آلت تناسلی در حالت نعوظ تقریبا 15.2 سانتی متر است.در واقع، میانگین بسیار کوچکتر از آن است.در حالی که اندازه ها به طور گسترده ای متفاوت هستند، طول متوسط ​​احتمالا بین 12.9-13.97 سانتی متر و به احتمال زیاد به سمت انتهای کوچکتر این مقیاس است.در حالی که نتایج کمی متفاوت است، اکثر مطالعات میانگین را در این محدوده تخمین می زنند.

اورولوژی یک تخصص در جراحی است که کار درمان بیماری های مربوط به دستگاه ادراری زن و مرد و اندام تناسلی مردان و مشکلات جنسی آقایان را برعهده دارد. همشهریان محترم! اگر به این دسته از بیماری ها و مشکلات مبتلا هستید به متخصص اورولوژی در اصفهان مراجعه نمایید.

چه زمانی اندازه آلت تناسلی خیلی کوچک است؟

در سال 1996، کارشناسان مطالعه‌ای را انجام دادند که به مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها برای زمانی که ممکن است فرد برای بزرگ کردن آلت تناسلی نیاز به جراحی داشته باشد، دست پیدا کرد.این مطالعه ابعاد آلت تناسلی 80 مرد را قبل و بعد از نعوظ ناشی از دارو اندازه گیری کرد.محققان به این نتیجه رسیدند که اندازه متوسط ​​آلت تناسلی مرد در حالت شل 8.8 سانتی متر و در حالت نعوظ 12.9 سانتی متر است.

این مطالعه همچنین نشان داد که اندازه آلت تناسلی مرد در حالت نعوظ با اندازه آلت تناسلی شل آنها ارتباطی ندارد.به عبارت دیگر، آلت تناسلی ممکن است در هنگام شل شدن طول های متفاوتی داشته باشد اما در حالت نعوظ طول های مشابهی داشته باشد.آنها همچنین هیچ ارتباطی بین سن و اندازه آلت تناسلی پیدا نکردند. محققان نتیجه گرفتند که فقط مردانی با طول شل کمتر از 4 سانتی‌متر یا طول نعوظ کمتر از 7.5 سانتی‌متر باید کاندیدای افزایش طول آلت تناسلی باشند.

میکروپنیس و آلت تناسلی کوچک:

برخی از افراد با میکروپنیس به دنیا می آیند، زمانی که آلت تناسلی به طور غیر عادی کوچک است که معمولا به دلیل عوامل هورمونی یا ژنتیکی است.میکروپنیس همان وظایف آلت تناسلی با اندازه متوسط ​​را انجام می دهد اما ممکن است افراد از ظاهر آن احساس نارضایتی کنند.در صورت تمایل فرد، درمان هورمونی یا جراحی می تواند اندازه آن را افزایش دهد.

گاهی اوقات آلت تناسلی با اندازه متوسط ​​ممکن است به دلیل وجود پوست اضافی در اطراف آن کوچک به نظر برسد.مردم ممکن است به آن به عنوان آلت تناسلی مدفون اشاره کنند و جراحی می تواند آن را برطرف کند.

اندازه طبيعی ​​آلت تناسلی مردان

اندازه آلت تناسلی طبیعی یا متوسط ​​چیست؟

تحقیقات در حال انجام برای تولید یافته های مشابه در مورد اندازه آلت تناسلی ادامه دارد. یک بررسی در سال 2014 اندازه گیری های انجام شده توسط متخصصان مراقبت های بهداشتی را برای حداکثر 15521 مرد 17 ساله و بالاتر بررسی کرد.

میانگین اندازه گیری ها به شرح زیر بود:

در سال 2014،محققین یافته‌های یک مطالعه شامل بیش از 1600 مرد در ایالات متحده را منتشر کردند.در این مطالعه، میانگین ابعاد برای آلت تناسلی در حالت نعوظ 14.2 سانتی متر طول و 12.2 سانتی متر در محیط بود.یک مطالعه در سال2019 نشانداد که بسیاری از مردان هنگام گزارش، اندازه آلت تناسلی خود را بیش از حد تخمین می زنند، به خصوص اگر فعالیت جنسی با شخص دیگری را تجربه کرده باشند.در این تحقیق 170 مرد در سن 17 سالگی مورد بررسی قرار گرفت.نتایج نشان داد که کسانی که تجربه جنسی با فرد دیگری داشتند بیشتر از آنهایی که تجربه جنسی متقابل نداشتند، بیش از حد تخمین زدند.نویسندگان حدس می‌زنند که مردان با تجربه جنسی «احساس مردانگی، صلاحیت جنسی و توانمندی بیشتری دارند». در سال 2007،محققین در هند جدولی تهیه کرد که یافته‌های مربوط به ابعاد آلت تناسلی را از کشورهای مختلف در سراسر جهان فهرست می‌کرد.

از 16 مطالعه ذکر شده از کشورهای مختلف، اولین مطالعه بیش از صد سال پیش انجام شد و در سال 1899 منتشر شد.همه آنها به طول متوسط ​​آلت تناسلی مشابهی رسیدند:

آیا شریک زندگی به اندازه آلت تناسلی اهمیت می دهد؟

برخی از مردان نگران این هستند که آیا اندازه آلت تناسلی آنها مطابق با خواسته های شریک زندگی است یا خیر.

با این حال، برخی تحقیقات قدیمی نشان می دهد که طول آلت تناسلی برای بسیاری از شرکای زن مهم نیست.در یک مطالعه، 77 درصد از زنانی که یک پرسشنامه را تکمیل کردند، گفتند طول آلت تناسلی غیر مهم یا کاملا بی اهمیت است، در مقایسه با 21 درصد که آن را مهم یا بسیار مهم اعلام کردند.کسانی که می‌گفتند طول برایشان مهم است، همچنین اظهار داشتند که دور یا پهنا نیز مهم است.

در نظرسنجی دیگری، 45 از 50 زن فعال جنسی گفتند که پهنای آلت تناسلی برای رضایت جنسی مهمتر از طول آلت تناسلی است.در مطالعه دیگری از 75 زن خواسته شد تا با استفاده از مدل‌های پرینت سه‌بعدی با 33 سایز مختلف، ترجیحات اندازه آلت تناسلی خود را نشان دهند.طول مدل‌ها از 10 تا 21.6 سانتی‌متر و محیط آن 5 تا 17.8 سانتی‌متر بود. انتخاب ها با توجه به ماهیت رابطه ای که شرکت کنندگان در نظر داشتند متفاوت بود.شرکای جنسی طولانی مدت، طول 16 سانتی متر و محیط 12.2 سانتی متر را انتخاب کردند.شرکای جنسی موقت، طول 16.3 سانتی متر و محیط 12.7 سانتی متر را انتخاب کردند.به طور کلی، اندازه مورد نظر آنها کمی بالاتر از میانگین های موجود در مطالعات است.

چه زمانی به دنبال بزرگ کردن آلت تناسلی باشیم؟

درمان هورمونی، جراحی و سایر تکنیک ها می تواند به افزایش اندازه آلت تناسلی بسیار کوچککمک کند. با این حال، این درمان ها شامل خطراتی است و طبق آمار اکثر مردان آلت تناسلی به اندازه کافی کوچک ندارند که این گزینه ها را تضمین کنند.پزشکان معمولا درمان را توصیه نمی‌کنند مگر اینکه آلت تناسلی دارای طول شل کمتر از 4 سانتی‌متر یا طول نعوظ کمتر از 7.5 سانتی‌متر باشد.کارشناسان نگرانی‌ها را در مورد تعداد مردانی که به دنبال جراحی برای افزایش طول آلت تناسلی خود هستند، برجسته می‌کنند.اغلب، این افراد اندازه یک آلت تناسلی متوسط ​​را بیش از حد تخمین می زنند.

در یک مطالعه از 67 مردی که برای داشتن آلت تناسلی کوتاه به دنبال کمک بودند، هیچ کدام به شدت کوتاه نبود.با توجه به گزارشی در سال 2019 انگیزه جستجوی درمان اغلب بر روی خودانگاره، ترس از بی کفایتی، میل به تحت تاثیر قرار دادن دیگران و سایر عوامل روانی اجتماعی متمرکز است.یک بررسی در سال 2017 اشاره می‌کند که بسیاری از مردم پس از درک خطرات و عوارض احتمالی درمان، ایده بزرگ شدن آلت تناسلی را کنار می گذارند.

تاثیر چاقی و سن بر سایز آلت تناسلی مردان:

در سال 2015، محققان در عربستان سعودی یک مطالعه بر روی 778 مرد 20 تا 82 ساله که در یک کلینیک اورولوژی حضور داشتند، انجام دادند. پس از القای پزشکی نعوظ، محققان اندازه گیری هایی را انجام دادند و به طور متوسط ​​دریافتند:

محققان همچنینشاخص توده بدنی (BMI)شرکت کنندگان را که باچاقیافزایش می یابد، اندازه گیری کردند.ارتباط ضعیفی بین BMI بیشتر و طول آلت تناسلی نعوظ کوتاه‌تر هنگام اندازه‌گیری از پوست در ناحیه شرمگاهی وجود داشت، اما در هنگام اندازه‌گیری از استخوان تا نوک تناسلی وجود نداشت.این نشان می دهد که آلت تناسلی کوتاه تر به نظر می رسد، زمانی که چربی بیشتری در زیر پوست در قاعده آلت تناسلی وجود دارد.کاهش وزن اغلب می تواند این مشکل را برطرف کند.محققان همچنین متوجه تفاوت اندکی در اندازه آلت تناسلی بین مردان ۲۰ ساله و افراد ۷۰ ساله شدند اما این تفاوت کمتر از ۱ سانتی متر بود.

در مواجهه با سرطان کلیه لازم است تا تمام گزینه‌های درمانی بررسی شوند، هدف از انجام آنها بیان شده و فرد از عوارض جانبی آنها آگاه گردد. اگرچه زمان، یک فاکتور مهم در درمان سرطان است؛ اما بهتر است قبل از انجام روندهای درمانی، نسبت به کسب اطلاعات در مورد هر یک از آنها اقدام گردد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و اقدامات تشخیصی و درمانی سرطان های دستگاه ادارای - تناسلی مانند سرطان کلیه به فلوشیپ جراحی سرطان های دستگاه ادراری و تناسلی (اروانکولوژی) مراجعه نمایید.
درباره این موضوع مطالب بیشتری بخوانید

نظرات کاربران درباره این مطلب :
برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
توضیحاتی درباره جراحی میکروسکوپیک واریکوسلتوضیحاتی درباره جراحی میکروسکوپیک واریکوسل

واریکوسل مجموعه‌ ای از رگ‌ های (رگ‌های خونی) بزرگ شده (گشاد شده) موجود در کیسه بیضه است. این بیماری در کنار و بالای یک یا هر دو بیضه (بیضه) رخ می‌ دهد. رگ‌ هایی که در اثر این بیماری آسیب می‌ بینند آنهایی هستند که در طناب بیضه قرار دارند. ... ادامه مطلب

عفونت ادراری چیست؟عفونت ادراری چیست؟

عفونت دستگاه ادراری یا عفونت ادراری، عفونت در هر بخشی از سیستم ادراری است که شامل کلیه‌ ها، مثانه، حالب‌ ها و مجرای ادرار می‌ شود. احتمال ابتلا به عفونت ادراری در زنان زیاد است. ... ادامه مطلب

روشهای نمونه برداری از پروستات کدامند؟روشهای نمونه برداری از پروستات کدامند؟

نمونه برداری از پروستات روشی برای برداشتن نمونه‌ های بافت مشکوک از پروستات است. پروستات یک غده کوچک گردویی شکل در مردان است و مایعی تولید می‌ کند که اسپرم را تغذیه کرده و همچنین انتقال می‌ دهد. این روش معمولا توسط اورولوژیست انجام می‌ شود. ... ادامه مطلب

جراحی کلیه و مجاری ادراری به چه دلایلی انجام می شود؟جراحی کلیه و مجاری ادراری به چه دلایلی انجام می شود؟

جراحی ارولوژی روشی است که برای درمان هرگونه انسداد، اختلال عملکرد، بدخیمی‌ ها و بیماری‌ های التهابی دستگاه ادراری و اندام‌ های مرتبط انجام می‌ شود. ... ادامه مطلب

طراحی و راه اندازی وب سایت : گروه نرم افزاری پزشک آنلاین